List Grid
  • System budowy Optimal to tradycyjne budowanie, ale najwyższa jakość. SOLBET Optimal stosuje się do ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych oraz do ścian wypełniających. Ściany zewnętrzne z bloczków Optimal wymagają docieplenia wełną mineralną lub styropianem. Bloczki SOLBET Optimal PWU- profilowane na pióra i wpusty, z uchwytami montażowymi. Bloczki Optimal mogą być profilowane na pióro i wpust. Uchwyt montażowy jest zawsze w standardzie. Przy murowaniu z bloczków profilowanych nie wypełnia się spoin pionowych. Mniejsze jest też zużycie zaprawy klejowej w porównaniu do bloczków bez profilowania. Bloczki te najczęściej muruje się na zaprawie cienkowarstwowej, ponieważ wykonane są z jednomilimetrową tolerancją wymiarową. Dzięki temu skraca się czas murowania warstwy nośnej ściany warstwowej. Bloczki o grubości 30 cm znakomicie nadają się np. do wznoszenia budynków gospodarczych lub nieocieplonych garaży. Bloczki o szerokości 24 cm można docieplić. Uzyskuje się dzięki temu lekką konstrukcję ścian.
  • EFEKT-SILIKATY to kontynuacja tradycji wykonywania produktów dobrej jakości oferowanych przez naszą firmę. Cegły i bloczki silikatowe produkowane są na nowoczesnych liniach produkcyjnych przy zastosowaniu zaawansowanych technologii. Jeden z głównych składników potrzebny do produkcji silikatów - piasek - otrzymujemy z naszej kopalni kruszyw, która jest położona tuż przy wytwórni. Piasek jest pozyskiwany w sposób ekologiczny a późniejsza rekultywacja terenów poeksploatacyjnych jest niezwykle łatwa oraz korzystna dla otoczenia. Doskonałe właściwości i walory wydobywanego w naszym regionie kruszywa są znane od wieków i dlatego jesteśmy dumni że możemy zaoferować produkty, których jakość zdobyła Państwa uznanie. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami.
  • Pustak keramzytowy AKU K5 to sztandarowy produkt w systemie ściennym AKU firmy Czamaninek. Wielokomorowy pustak jest wykonywany na nowoczesnej linii produkcyjnej, dzięki czemu charakteryzuje się niezwykle równą powierzchnią i możliwością wygodnego murowania na pióro i wpust przy użyciu dedykowanego i specjalnie zaprojektowanego na potrzeby systemu AKU kleju. Pustaki AKU K5 dedykowane są do ścian konstrukcyjnych o grubości 24 cm i ocieplonych wełną mineralną lub styropianem. Dostępne są dwa warianty pustaka keramzytowego AKU K5: